Özgür ruhlu olmak için yapılması gerekenler isimli onlarca makale okudunuz / okuduk.  Bu içeriğimizde özgür ruhlu olmak için yapılması gerekenlerden ziyade özgür ruhlu olmayı başarmış özgür ruhlu insanların ortak özelliklerine değineceğiz.

1-) ”Elalem Ne Der” diye düşünmezler!

Kimi insanlar yaptıkları her harekette veya tavırda hep başkalarının fikir ve düşüncelerini göz önünde bulundurarak buna göre şekillendirirler. ”Elalem ne der” sözünü hep duyarız ve her hareketimizi bu söz üzerine yeniden gözden geçiririz. Özgür ruhlu insanlar ”elalem ne der” diye düşünmezler. İçinden nasıl geliyorsa, kendisi nasıl mutlu oluyorsa öyle davranır ve öyle hareket ederler. Sizde özgür ruhlu bir insan olmak istiyorsanız kesinlikle bu tavsiyeye uymalı ve kimsenin lafına, sözüne kulak asmamalısınız.

2-) Yaratıcı bir kişiliğe sahiptirler!

Dünyada yaratıcı bir fikre imza atanlar hep özgür ruhlu insanlar olmuşlardır. Dar kalıplara ve sınırlara sıkışmayan insanlar yeni fikirler üretir, yaratıcı olur ve yeniliklere imza atarlar. Edison veya Tesla kendilerini kalıplara sıkıştırmış olsalardı bugün nimetlerinden faydalandığımız teknolojiyi ayaklarımızın altına serebilirler miydi?

Yada çarpıcı bir örnek ile daha açıklayıcı hale getirelim. Özgür ruhlu blog yazarları internette yer almasaydı birbirinden güzel özgün milyonlarca yazı ortaya çıkar mıydı?

3-) ”Evet” yada ”Hayır” demeyi bilirler!

Özgür ruhlu insanlar ne istediğini bilen ve bunu da sözleri ile karşısındaki insana iletmesini bilen insanlardır. Kendilerinden istenilen bir şeye kesin bir ifade ile evet yada hayır demeyi bilirler. Özgür ruhlu insanlar net ve kararlıdırlar. Onlara yapmak istemediği bir şeyi asla yaptıramazsınız. Yeri geldiğinde net bir şekilde hayır diyebilirler.

Özgür ruhlu olmayan insanlar karşısındaki kişiyi kırmamak adına evet yada hayır yerine belki demeyi tercih ederler.

4-) Öz Güveni Yüksektirler!

Özgür ruhlu insanların en temel ortak özellikleri öz güvenleridir. Öz güveni yüksek olan insanlarda asla ”ben bu işi yapamam” , ”ben bu işi beceremem” , ” ya başarısız olursam” , ” ya başaramazsam” gibi olumsuzluk çağrıştıran cümleler duyamazsınız. Özgür ruhlu insanlar aldıkları işi layıkıyla yerine getirdiği gibi kendilerinden de ekstra bir şeyler katarak en güzel şekilde yaparlar.

5-) Özgür Ruhlu İnsanlar, Özgür Giyinir!

… ve geldik en son ortak özelliğe…

Özgür ruhlu insanları giyiminden ve kuşamında da ayırt edebilirsiniz. Rahat giyinmeyi, renkli giyinmeyi, aykırı giyinmeyi severler. Sabah iş yerine geldiniz ve çalışma arkadaşlarınızdan biri giydiği lacivert, şarap kırmızı çizgili italyan takım elbisesinin altına renkli bir çorap giymiş. Ne düşünürdünüz?

Cevabı biz verelim, özgür ruhlu insan olduğunu düşünürdünüz. Çünkü o resmi toplantılara sıkışıp kalmayacak, mevcut temel kurallara biat etmeyecek kadar özgür ruhlu olduğunu giydiği renkli çoraplar ile alenen ilan etmektedir.

Renkli çoraplar özgür ruhlu insanlar için vazgeçilmezdir.

Renkli çorabınız yoksa sizi Renkli Çoraplar sayfamıza alalım.

 

Özgür Çoraplar / Çorap Blog İçerik Editörü