Hakkında

Podoloji / Podiatri belki çoğumuz duymadık bu kelimeyi, doğduğumuz andan itibaren bizi taşıyan organımız ayaklarımızın tıbbi bilim dalı. Ayaklarımızın sağlığı için gerekli özeni göstermeli, giyeceğimiz çorap ve ayakkabıyı da özenle seçmeliyiz. 

Çoraplar çoğunlukla  günlük hayatta  gözükmeyen, kimimiz için gözükmesi istenmeyen, kimimiz için ise iddialı, çekici veya neşeli kişisel ifade için giyilen, mesaj veren ürünler. Kişisel zevke, bütçeye, iklim şartına göre insanların çorap tercihi değişiyor ancak değişmeyen şey genelde satın aldığımız üründen beklentimizdir.

Genel anlamda kaliteli tekstil ürünleri, aksesuarlar ve çoraplar hakkında araştıran takıntılı biriyim. Çorap sektörü ile müşteri olmak haricinde hiç bir ilgim yok. Yerli ve yabancı üreticilerden, kişisel deneyim ve araştırmalarımdan, akademik kaynaklardan elde ettiğim bilgileri burada paylaşmak istedim. Çorabın ”nasıl olsa gözükmediği” için 1 liraya gözden çıkarılmış, ciddiye alınmayan bir ürün olarak ele alınması her şeyden önce insanın kendi iç dünyasına verdiği kıymeti gösterir diye düşünüyorum. Ucuz beklentilerin de ucuz sonuçları olacağı için kaliteli çorap arayışına başladım.  Çorap satın alırken yasadığım  problemlerin başında ayağıma uygun numarada çorap olmaması, renk alternatifsizliği, aşırı sentetik iplik kompozisyonu vardı. Kullanım sonrası ise renk solması, boncuklanma, çekme, çabuk yırtılma vardı. 

Ülkemizde mübalağasız dünyanın en kaliteli çorapları üretiliyor. Saygıdeğer üretici firmalarımız çok ciddi ihracat başarıları yakalıyorlar. Biz müşteriler de  kalite talebinde olursak şüphesiz pazarda daha kaliteli ürünleri bulma imkanımız artar. 

Bu arayış sonucunda öğrendiklerimi sizinle paylaşmak için bu blogu açtım. Umarım okur, faydalanırsınız. Saygılarımla… 

A. Kazım Düzcan