Renkli Çoraplar her geçen gün artan bir moda trendi olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son zamanlarda renkli çorap giyen insanları daha fazla görmeye başladık.

Renkli çoraplar giyen birisine çorap çekmecesini tek kelime ile tarif etmeleri istendiğinde ” cesur ” ifadesini kullanırken Renkli Çoraplar giymeyen birisine çorap çekmecesini tek kelime tarif etmeler istendiğinde ” basit ” cevabını veriyorlar.

Renkli çoraplar giymeyi sevenler cesurdur. Neden ? Çünkü bunu herkese göstermekten kaçınmazlar.Hal böyle olunca renkli çoraplar giyen kişiler cesur ve başarılı kişiler olduğu gözlemlenir.

İlk İzlenim Önemlidir!

Bir kişi hakkında izlenimde bulunabilmek için yapılan psikolojik araştırmalarda ilk izlenimde kanaat getirilmesi için 3 saniye kuralı olduğu vurgulanıyor.Bir kişinin değerlendirmesini yapmak için o kişiyi 3 saniye içinde süzüyoruz. Bu üç saniyelik izlenimler bize kişinin cesur, temiz, saygılı gibi gelmesini sağlıyor.

Birisiyle ilk kez tanıştığınızda ilk dikkatinizi çekenin veya daha sonra aklınızda neyin kaldığını bir düşünün. Saçları mı, ayakkabıları mı, yoksa çorapları mı?

İlk göze çarpan ve akılda kalan parlak ve renkli olan şeylerdir. Parlak renkler enerjik ve mutlu bir algıyı beynimize iletir. Yani turuncu renkler içeren bir kişi hakkında enerjik ve mutlu izlenimine kapılırız.

Yapılan araştırmalarda renkli çoraplar giyen biri ile tanışmak isteme oranı düz ve basit giyinen biri ile tanışmak isteme oranında çok be çok fazladır.

Kalın Desenler Güçlü Kişiliği Temsil Eder!

Güven duygusu ilk önce kişinin kendisine göstermesi gereken bir duygudur. Renkli çoraplar giydiniz ve bunu sizden başka kimse görmese bile ” renkli çoraplar giydim, ne giydiğimi ben biliyorum” şeklinde bir algıyı beynimizde hissederiz. Bir süre sonra da ” kendimi iyi hissediyorum” mesajları ile kendimizi güvende hisseder, sıradan olmadığımız ve basit giyinmediğimiz için kendimize olan saygımızı arttırırız. Bunları hepsi yapılan araştırmalar ile sabittir.

Kendine güveni ve öz saygısı yüksek kişiler sosyal hayatında da , iş hayatında başarılıdır.

İş Yerinde Profesyoneller Kazanır!

Renkli Çoraplar aynı zamanda profesyonel başarının sembolüdür. Stilist Lauren Rothman ” renkli çoraplar, başarılı insanlar” şeklindeki ifadesi ile iş dünyasındaki başarılı insanlar hakkında ip ucu veriyor.

Renkli çoraplar cesaretin ve profesyonel başarının simgesi ise o halde bir sonraki toplantınıza renkli çoraplar ile katılmalısınız.

İster kadın ister erkek. Her birey özgürlüğün tadını, başarının zevkini tatmalıdır. Bunun formülü bize göre renkli çoraplar yada desenli çoraplar olarak görünüyor.

Eğer çorap çekmecende hiç renkli çorap yoksa seni temin ederiz ki Özgür Çoraplar‘ın koleksiyonuna göz attığında mutlaka bir kaç çift renkli çorap sipariş edeceksin.

 

Özgür Çoraplar / Çorap Blog İçerik Editörü